Významná sportovní událost v centru Lipníka nad Bečvou – Český pohár v orientačním běhu v Lipníku nad Bečvou

26. 03. 2012

Ve dnech 26. – 27. května 2012 bude město Lipník nad Bečvou a okolí hradu Helfštýna hostit téměř 900 účastníků všech věkových kategorii, proběhne zde jeden z nejvýznamnějších závodů v orientačním běhu v ČR – Český pohár v závodě štafet a ve sprintu, který je zároveň zařazen i do světového rankingu.

Centrum města bude sloužit závodníkům jako terén dosud neznámý a stane se tak místem startu, ale i cíle závodu. „Sobotní program začne v 10 hodin závodem tříčlenných štafet s centrem na louce pod hradem Helfštýnem. Zhruba kolem 13 hodiny bude konec závodu a cca 900 účastníků všech věkových kategorií – od mladších žáků až po veterány – se přesune do historického centra Lipníku, kde se uskuteční závod v disciplíně zvané sprint.“ říká starosta města Lipník nad Bečvou a pokračuje „Nejen sportovci si přijdou na své, ale během závodu bude probíhat na podiu na náměstí T. G: Masaryka také kulturní program.

Sprint v orienťáckém podání představuje zhruba 3 kilometrovou tra´t a vítězné časy v jednotlivých kategoriích by se měly pohybovat okolo 12 minut. Start závodu bude intervalový, vyhlášení a tedy konec závodu je naplánován na 19 hodinu na náměstí T. G. Masaryka. Součástí vyhlášení výsledků budou i kulturní vystoupení. Víkendový program bude pokračovat v neděli opět od 10 hodin a opět štafetovým závodem s centrem na stejném místě, na louce pod hradem. Zpestřením tohoto závodu bude i průběh samotným hradem Helfštýnem.

V případě pěkného počasí bude vyhlášení celkových výsledků zahájeno seskokem parašutistů. V rámci celé „trojkombinace“ proběhne i víceutkání žákovských výběrů jednotlivých krajů, zde se očekává, že družstvo domácího Olomouckého kraje bude bojovat o medailové umístění a potvrdí tak svá úspěšná vystoupení na 5. letní olympiádě dětí a mládeže ČR. Závod byl taktéž zařazen do předběžného seznamu akcí orientačního běhu, které by měla natáčet sportovní redakce České televize, a záznam z této akce by poté měl být uveden na programu ČT 4 sport.

Kontakt: Ing. Lucie Žídková, 725 735 743