Výstava KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ v galerii Konírna

20. 10. 2011

V galerii Konírna v Lipníku nad Bečvou to opět zavoní starými časy. Před rokem touto dobou tu byl cítit benzín a ricinový olej při výstavě Babičky motorky. Letos je pro změnu připraveno něco pro holčičky…

Půvabná oldies výstava KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ v galerii Konírna nás zavede do kouzelného dětského světa našich babiček a prababiček. Panenky, kočárky, medvídci, pokojíčky a další hračky včetně doplňků z období od konce 19. století navodí atmosféru časů dávno minulých. Exponáty zapůjčily a odborně instalují dvě dámy z Klubu Panenky ČR: paní Alena Zemanová je vedoucí klubu, paní Romana Mathausová jednatelka. Obě stály u vzniku Klubu v roce 1999 a s podobnými výstavami po celé republice mají bohaté zkušenosti.

Příjemným bonusem v nabídce výstavy je malé fotografické zákoutí, kde si rodiče budou moci vyfotografovat svou ratolest ve stylizovaném starodávném pokojíčku třeba s medvídkem na klíně.

Výstava se veřejnosti prvně otevře v sobotu 22. října 2011 v deset hodin dopoledne, dále bude přístupná od úterý do pátku od 11:00 do 16:00 hodin, v soboty a neděle od 10:00 do 16:00 hodin. Vstupné 20 Kč (děti 6–15 let, studenti a důchodci 10 Kč, děti do 6 let zdarma).

V době adventu v expozici přibude staročeská vánoční výzdoba, protože výstava bude přístupná až do Tří králů 2012.

Pořadatelem výstavy KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ je Středisko volného času Lipník n. B., p. o., ve spolupráci s městem a Klubem Panenky ČR.

Přijďte se podívat!