Veselíčko – Záhorské slavnosti 2017 ve Veselíčku

05. 06. 2017

Záhorské slavnosti se po dvou letech vracejí.
Folklorem ožije park ve Veselíčku

Záhorské slavnosti se po dvouleté přestávce vracejí. V sobotu 10. června oživí zámecký park ve Veselíčku a nabídnou pestrou směs lidových tanců a cimbálových muzik.

Na Veselíčku se akce uskuteční poprvé. Navazuje přitom na hudební krojovanou přehlídku, která se konala v sousedním Lipníku nad Bečvou obdivuhodných 20 let. „Po dvouleté přestávce si jednadvacátý ročník vyzkoušíme u nás. Náměstí vyměníme za zámecký park. Vystoupí záhorské, valašské a hanácké soubory, ale také například temperamentní hosté ze Slovenska,“ řekl starosta Veselíčka Tomáš Šulák.

Po úvodních pásmech v podání dětí z mateřské školy a místního pěveckého souboru Krákor se představí Záhorská muzika z Olomouce, která na Veselíčku již několikrát hrála. Doprovodí zároveň tanečníky z Velké Bystřice Mladá Haná, kteří předvedou záhorské tance. Po nich vystoupí opět dětské soubory – lipenský Maleníček, Hanáček z Troubek a valašský soubor Soláněk z Hutiska-Solance na Rožnovsku.

Hlavním a zároveň zahraničním hostem je špičkový středoslovenský Vepor z Klenovce z okresu Rimavská Sobota. Na skvělou přehlídku gemersko-malohontských tanců se návštěvníci mohou těšit hned dvakrát. Program završí dechovka Pozdní sběr z Pavlovic u Přerova.

Záhorské slavnosti doprovodí celostátní putovní výstava „Má vlast cestami proměn“, jež přibližuje na panelech nejzdařilejší stavební úpravy ve městech a obcích.

Bližší info: Průvodce folklorním festivalem ve Veselíčku (staženo 306× )