Veselíčko na Rozloučení s prázdninami pokřtí novou hasičskou cisternu

01. 09. 2017

Hasiči ve Veselíčku pořádají v sobotu 2. září tradiční Rozloučení s prázdninami. Letos bude tato slavnost rozšířena o křest nové hasičské zásahové cisterny. „Získali jsme ji od profesionálních hasičů a v současnosti máme zřejmě nejmodernější vůz dobrovolných hasičů v celém Olomouckém kraji, pouze deset let starý MAN (TGM 13.240),“ uvedl velitel veselíčských hasičů Jiří Suchánek, který dodal, že do současné doby měla jejich jednotka (vyššího stupně JPO III.) naopak nejstarší cisternu.

Veselíčko letos z obecního rozpočtu rekonstruovala hasičské garáže tak, aby se do nich cisterna vešla. „Všechny garáže mají zcela nová automatická vrata, jsou zde nové podlahy, nové sociální zařízení i nová elektřina. Ještě letos plánujeme po ukončení prací na plynovodu a vodovodu vyasfaltování celého vjezdu. V dalších etapách pak zateplení objektu a novou střechu,“ řekl starosta Veselíčka Tomáš Šulák. Uvedl také, že obec v minulých letech hasiče podpořila tak, že mají zcela zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici, nové devítimístné auto a postupně se obnovuje další vybavení. Také okolí před zbrojnicí má novou zeleň a je zde i zastávka naučné stezky. „Ještě na podzim nebo příští rok na jaře obnovíme památkovou zvoničku, na kterou jsme již získali dotaci z ministerstva zemědělství,“ dodal starosta.

Rozloučení s prázdninami začíná v sokolské zahradě od 15 hodin pohádkovými soutěžemi pro děti. „Od 16 hodin následuje křest nového zásahového vozidla. Od 17 hodin je na pořadu Pěna nejen pro děti a od 18 hodin se budou opékat špekáčky,“ uvedla starostka SDH Veselíčko Monika Štenglová. Podotkla také, že v průběhu akce bude k dispozici tetování, cukrová vata, skákací hrad a soutěže pro dospělé. Po celé odpoledne a večer bude bohaté občerstvení a diskotéka, které pomáhá zajistit spolupořadatel Občerstvení Sokolka. „Přijďte ukončit letošní prázdniny na Veselíčko,“ zvou všichni pořadatelé.