Vánoční jarmark v Lipníku

12. 12. 2012

Středisko volného času ve spolupráci s městem připravilo oblíbené sváteční vyvrcholení zimní sezóny na pátek 14. prosince 2012.

Stejně jako všechny předešlé se i letošní Vánoční jarmark ponese v adventním duchu přátelského setkání pod městským vánočním stromem. Podle léty prověřeného časového plánu začne stánkový prodej na náměstí T. G. Masaryka v 10 hodin. V provozu bude celkem 99 stánků s rozmanitým sortimentem včetně vánočního zboží a řemeslných výrobků. Ani letos nebude chybět kovář s mobilní kovárnou a prodejem svých krásných výrobků. Občerstvení bude opět soustředěno na „Stodolní“ v jedné souvislé zóně na východní straně náměstí od optiky po řeznictví. Bude se topit v občerstvovacích pultech a v kovaných koších.

Program proběhne na zastřešeném městském pódiu na centrální části náměstí TGM od 15:00 hodin a postupně se v něm představí děti ze ZŠ Osecká 315, DFS Maleníček při SVČ, děti ze ZŠ Hranická, ze Sluníčka, z dětského domova a studenti našeho gymnázia.

Loni byla při Vánočním jarmarku po půlroční rekonstrukci zpřístupněna opravená zvonice, což se setkalo s obrovským zájmem veřejnosti. Proto i letos město ve spolupráci s TIC umožní prohlédnout si tuto vzácnou památku zevnitř. Zvonice bude otevřená od 16:00 do 17:30 hodin, aby měli návštěvníci dost času přesunout se zpět na náměstí a stihnout vyvrcholení programu.

Od pěti do šesti zazpívá na pódiu vynikající pěvecký sbor ADD GOSPEL z Přerova. Pod vedením Jany Crown Peřtové působí Add Gospel Choir již pátým rokem. Jeho cílem je uplatňovat na všech aktivitách gospelové poselství – přinést posluchačům i zpěvákům radost, naději a svobodu. Jejich repertoár se skládá z gospelových a worship skladeb v češtině a angličtině. Písně mají různá témata. Některé jsou chválami, jiné prosbou, přímluvou, povzbuzením nebo proklamací. Členové sboru věří, že gospel je evangelium pro každého…

Add Gospel nás adventně naladí před závěrečným ohňostrojem, který vypukne v 18 hodin. Všichni návštěvníci tak budou mít dost času si v klidu nakoupit, potěšit se programem, popovídat si s přáteli a příjemně se občerstvit.

AKCI DOPROVÁZÍ:
-Výstava Jede, jede mašinka v galerii Konírna, otevřeno mimořádně již od 9 hodin (do 16:00).
Vánoční výstava v Domečku MěK, otevřeno mimořádně i přes poledne 9:00–17:00.
Den otevřených dveří našeho gymnázia 14:00–18:00.
http://mesto-lipnik.cz/cz/zivot-ve-meste/tiskove-zpravy/tiskove-zpravy/vanocni-jarmark/