Týden knihoven 2015 v Lipníku nad Bečvou

03. 10. 2015

V prvním říjnovém týdnu proběhne ve stovkách českých a moravských knihoven významná celostátní akce Týden knihoven, jejímž cílem je propagace a podpora četby, knih a knihoven.

Motto letošního roku: „Zažijte knihovnu jinak“.

V naší knihovně zahájí Týden knihoven v pondělí 5. října akcí „Osobnosti čtou dětem.“ Veřejné čtení zahájí starosta města Ing. Miloslav Přikryl, číst přijde i zastupitel města Mgr. Ondřej Vlček či předsedkyně Rady starších náboženské obce Církve československé husitské v Lipníku nad Bečvou Jindřiška Boucníková. Návštěvníci uslyší ukázky z děl Karla Čapka, Boženy Němcové a o Mistru Janu Husovi. Spisovatel Radek Malý bude besedovat s dětmi v úterý 6. října 2015 v rámci celostátní akce „Maraton čtení – autoři čtou svá díla v knihovnách“ a představí knihu Listonoš vítr. Čtvrteční beseda se bude věnovat připomínce 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. O jeho životě bude přednášet farářka Československé církve husitské Mgr. Alena Milová.

Po celý týden bude ve studovně městské knihovny probíhat četba ukázek z děl Karla Čapka. Zapomnětlivých čtenářům nabídneme čtenářskou amnestii, tedy možnost vrátit půjčené knihy bez placení sankčních poplatků. Noví zájemci o čtenářský průkaz mohou v tomto týdnu získat bezplatnou registraci do konce kalendářního roku.

Podrobné informace o pořádaných akcích zájemci naleznou na webových stránkách knihovny či na facebooku.

Městská knihovna, tel.: 581 773 783, www.mek-lipniknb.cz