Turistická sezona v Lipníku nad Bečvou se blíží.

24. 04. 2012

Turistická sezóna v Lipníku nad Bečvou, která tradičně trvá od počátku května do konce září, bude v letošním roce oficiálně zahájena ve státní svátek dne 1. května.

Na nadcházející turistickou sezónu jsou již připraveny památky, zejména ty, které byly v loňském roce opravovány. Po delší době uvidí turisté zvonici v novém kabátě a také synagogu. Hradební okruh, na jehož části se právě pracuje, byl také v loňském roce z další části opraven.

Město Lipník nad Bečvou nově osadilo informační tabuli před zvonicí, která představí sluneční hodiny na zvonici i přepočtovou tabulku pro správné čtení slunečních hodin. Také ostatní dvě informační tabule v centru města budou mít nový vizuál. Všechny tabule budou v jednotné grafické podobě v duchu procházky po Městské památkové rezervace Lipník nad Bečvou.

„Letošní turistická sezona bude zahájena 1. května 2012 židovskou prohlídkou. Lipník si připomíná 70. smutné výročí deportace lipenských Židů. V rámci prohlídky bude zpřístupněn starý židovský hřbitov či nově zrekonstruovaná bývalá synagoga.“ Doplňuje informace ředitelka Městské knihovny Lipník nad Bečvou Mgr. Miroslava Střelcová.

Druhému květnovému státnímu svátku připadnou tradiční oslavy příchodu jara – Otvírání Moravské brány. Součástí celodenního kulturního programu spojeného s vyhlášením Sportovce a Talentu roku 2011 budou i komentované prohlídky města s průvodcem.

Prohlídky města budou během celé turistické sezóny nabízeny od úterý do neděle zcela zdarma, vždy v 10 a 14 hodin s odchodem od Turistického informačního centra. Odpolední sobotní prohlídky zakončí stejně jako v loňském roce varhanní koncert v kostele Svatého Františka Serafínského. Turistické informační centrum nabízí hned několik tipů prohlídek, např. kovářskou či židovskou.

„Věříme, že jedním z největších taháků pro návštěvníky města bude i v letošním roce galerie Konírna. Výstavy naplánované pro letošní rok jsou velmi zajímavé a na své si může přijít opravdu každý. Top výstavou letošní sezony, pak bude Michal Gabriel – Sochy.“ Říká vedoucí Odboru školství a kultury Lucie Žídková.

Ve městě se budou pořád tradiční kulturní akce – Hody, Záhorské slavnosti, či Kašňák, je připraveny také unikátní kulturní akce, která bude připomínat 170. let Severní Ferdinandovi dráhy a příjezdu prvního vlaku do Lipníku nad Bečvou. Velké oslavy železnice proběhnou 15. září na lipenském nádraží.

Kontakt: Lucie Žídková, 725 735 743

TIC Lipník nad Bečvou, 581 773 763