Sportovní hry mikroregionu Lipensko 2013 v Jezernici: 34 týmů z osmi obcí soutěžilo ve čtyřech sportech

12. 06. 2013

Celkem 34 týmů a více než 170 sportovců a sportovkyň bojovalo ve fotbale, volejbale, nohejbale, stolním tenisu a soutěži družstev o patnáct pohárů na 9. ročníku Sportovních her mikroregionu Lipensko. Letos se většina klání uskutečnila ve sportovním areálu v Jezernici v sobotu 8. června 2013 a v soutěži družstev zvítězil Lipník nad Bečvou před Jezernicí a Veselíčkem.

Akci přálo po loňském deštivém ročníku počasí. Celý den svítilo slunce, což bylo po mnoha deštivých a chladných dnech také náročné na fyzičku reprezentantů obcí.

Fotbal, volejbal i stolní tenis vyhrál tým z Lipníka, nohejbalový zlatý pohár vybojoval tým Skoků, místní části Dolního Újezdu. Tato obec získala v nohejbale navíc druhou příčku, stejně jako v malé kopané. Stříbro ve stolním tenisu, jenž se odehrál v domě kultury a sportu, patřilo Jezernici a ve volejbalu Týnu nad Bečvou. Bronz patřil ve volejbale Veselíčku, v nohejbalu Jezernici, malé kopané Oseku nad Bečvou a ve stolním tenisu Loučce, místní části Lipníka.

„Letos jsme nově započítali stolní tenis také do soutěže družstev. Uvidíme, jak se tato disciplína, která se dosud hrála na sportovních hrách jen v Dolním Újezdě, ujme v dalších obcích v příštích letech,“ uvedl předseda mikroregionu Lipensko Tomáš Šulák, který ocenil i novou účast zástupců obce Lhota na sportovních hrách mikroregionu. „Jsem také rád, že se naší obci podařilo obsadit všechny disciplíny. Zprvu to vypadalo tak, že nedáme dohromady všechny týmy, ale nakonec jsme měli dokonce dvě volejbalová družstva za Veselíčko, z nichž jeden hrál pod názvem místní části Tupec, a zpestřil tak celkové zápolení tradičních soupeřů,“ dodal starosta.

I letos se uskutečnily doprovodné soutěže v netradičních disciplínách. Zajímavostí je, že v hodu bečkou již po deváté za sebou zvítězila Lenka Pokorná z Veselíčka.

Letošních mikroregionálních her se zúčastnili sportovci 8 obcí z 11, které tvoří dobrovolný svazek obcí Lipensko. Příští rok se uskuteční jubilejní 10. ročník sportovních her v červnu 2014 s největší pravděpodobností v Týně nad Bečvou. „V pořadí již devátý ročník sportovních her byl velmi zdařilý a tato tradice svědčí o tom, že hry jsou v regionu oblíbené a sportovci o ně mají zájem,“ uvedl předseda mikroregionu.

Výsledky:

Soutěž družstev: 1. Lipník nad Bečvou, 2. Jezernice, 3. Veselíčko.

Fotbal: 1. Lipník, 2. Dolní Újezd, 3. Osek nad Bečvou, 4. Jezernice, 5. Veselíčko, 6. Podhoří, 7. Trnávka, 8. Loučka, 9. Týn nad Bečvou. Skupiny – A: 1. Lipník, 2. Osek, 3. Veselíčko, 4. Trnávka, 5. Týn.; B: 1. Dolní Újezd, 2. Jezernice, 3. Podhoří, 4. Loučka. Po základních skupinách hráli vítězové skupin o 1. místo, druzí ve skupinách o 3. místo, třetí o 5. místo a čtvrtí o 7. místo.

Volejbal: 1. Lipník nad Bečvou, 2. Týn nad Bečvou, 3. Veselíčko, 4. Jezernice, 5. Tupec, 6. Lhota. Hrálo se ve skupině systémem každý s každým.

Nohejbal: 1. Skoky, 2. Dolní Újezd, 3. Jezernice, 4. Lipník, 5. Veselíčko, 6. Osek, 7. Bohuslávky, 8. Loučka. Po dvou základních skupinách, kde se určilo pořadí, následoval vyřazovací pavouk s nasazenými týmy podle pořadí.

Stolní tenis: 1. Lipník, 2. Jezernice, 3. Loučka, 4. Veselíčko, 5. Lipník B, 6. Dolní Újezd, 7. Jezernice B, 8. Loučka, 9. Osek, 10. Osek B, 11. Lhota