Propagační výstava koček v Lipníku bude již po patnácté

01. 06. 2012

V sobotu 2. června 2012 od 9.00 do 17.00 hodin se bude konat již patnáctý ročník Propagační výstavy koček v Lipníku nad Bečvou. Tuto tradiční akci pořádají Městská knihovna Lipník nad Bečvou a ZO Sdružení chovatelů koček v Přerově u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

Návštěvníci budou mít možnost shlédnout cca 30 zvířat různých plemen, která chovají členové přerovské a olomoucké organizace Sdružení chovatelů koček. Jedná se většinou o chovatele s dlouholetými zkušenostmi v chovu a s výstavními úspěchy.

Propagační výstava je určena také pro nové zájemce o chov těchto krásných zvířat. Podle různých statistických údajů se celosvětově počet koček chovaných v domácnostech zvyšuje, především proto, že jejich chov není tak náročný na čas jako chov psů. Zájemci budou mít příležitost zeptat se na všechno, co je zajímá, jaká úskalí je v chovu koček mohou potkat, jaké plemeno si vybrat a mnoho dalšího.

V době konání Propagační výstavy koček budou ve výstavním sále vystaveny práce dětí mateřských škol, které se zúčastnily výtvarné soutěže Koťata, kočičky, aneb naši mazlíčci a budou zde předány ceny výhercům této výtvarné soutěže. 1. cena je, také již tradičně, domácí dort. Předání cen proběhne v 10.30 hodin.

Návštěvníci výstavy se budou moci zapojit do soutěže O NEJSYMPATIČTĚJŠÍ VYSTAVENOU KOČKU (KOCOURA). Klece s vystavenými kočičkami budou označeny čísly a návštěvníci si budou moci vybrat svého favorita. Cena návštěvníků výstavy bude vyhlášena v 16.00 hod.

Těšíme se vás!