Pozvánka na 17. Záhorské folklorní slavnosti v Lipníku nad Bečvou

23. 05. 2012

 

Program letošního ročníku Záhorských folklorních slavností proběhne poprvé v areálu Střediska volného času , Komenského sady   –  za gymnáziem a to v sobotu 02. 06.12.

Areál ožije ukázkami souborů od 14 hodin. Po slavnostním zahájení  diváci uvidí tradiční regionální tance souborů Kosíř ( Kostelec na Hané) a Troják ( Valašská Bystřice). Druhou část programu vyplní taneční a zvykoslovná pásma. V nich se letos představí Rozmarýnek Hranice s folklorem Slovenska, Kosíř přiváží tance a zvyky Hané a Troják zastupuje Valašsko. Domácími reprezentanty jsou cimbálové muziky ZUŠ A. Dvořáka Kosének a Kločénka, včetně taneční složky. Chybět nebude ani soubor Maleníček, který letos slaví 30 let své činnosti. ( O souborech více na www.folklornisdruzeni.cz, případně www.fos.cz / soubory )

Už tradičně pořadem provází Petr Nakládal, člen folklorního souboru Velká Bystřice. Program je doplněn o aktivity pro děti, připravené v rámci MDD. Těšit se mohou na ukázky agility, skákací hrad, tetování třpytkami, stánky s cukrovou vatou, balónky, cukrovinkami. Pro dospělé diváky jsou zajištěny stánky s občerstvením a dalším různorodým sortimentem.

V případě nepříznivého počasí soubory vystoupí v sále kina Svět.

Záhorské slavnosti se uskuteční za podpory Olomouckého kraje. Pořadatelem se SVČ Lipník n.B., p.o., tel: 581 771 594,  734 763 572   

Pozvánka ke stažení ve formátu .pdf (velikost: 1,50 MB): Plakát (staženo 497× )