Muzeum Komenského Přerov – akce, pozvánky

12. 05. 2017

Dovolujeme si Vám zaslat pozvánky na blížící se akce Muzea Komenského v Přerově. V úterý 16. května proběhne od 17 hodin v prostorách Korvínského domu workshop Lidový tanec. Jak se tančí hanácký valčík? Jaký je základní krok nejstaršího hanáckého tance? Který tanec je nejrychlejší? Jak se tančí Trojky? Na tyto a řadu dalších otázek získáte odpovědi a budete si je i moci vyzkoušet.

Přijměte rovněž pozvání 19. května do Ornitologické stanice, kde si od 16 hodin budete moci vyzkoušet tisk na textil a výrobu náušnic v rámci výtvarné dílny s názvem Indiánské motivy. O den později 20. května od 13.30 pak můžete navštívit dílnu z projektu o městském zahradničení s názvem Vertikální záhon a balkónové zahradničení. Dozvíte se, jak si vyrobit vertikální záhon na pěstování bylinek, jahod, mini odrůd zeleniny nebo květin.

V pátek 26. května pak proběhne v prostorách přerovského zámku Muzejní noc s názvem Svatební noc u Křópalů v ohrožení, kde Vás čeká malé divadelní představení, které Vám zahrají členové Folklorního souboru Haná Přerov. Je opravdu svatební noc u Křópalů v ohrožení? Kdo odhrnul peřinu, která přikryla dávné tajemství? A jak to všechno dopadne?

A v neposlední řadě bychom Vás rádi pozvali na přednášku Hrady dolního Pobečví, která se uskuteční 30. května od 17 hodin v Korvínském domě.

Pozvánky: Přílohy, pozvánky, plakáty, program (staženo 191× )