Moravská brána na veletrhu cestovního ruchu Regiontou 2012

28. 01. 2012

Ve dnech 12. až 15. ledna se na brněnském výstavišti uskutečnil 21. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech Regiontour 2012. Jedná se o největší prezentaci cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Veletrh je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu v České republice. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů.

Město Lipník nad Bečvou spolu s Hranicemi se veletrhu každoročně zúčastňuje v rámci stánku Olomouckého kraje, turistického regionu Střední Morava a reprezentují nejen sami sebe, ale také celou Moravskou bránu také Cyklostezku Bečva.

„Hranicko láká na Balíčky zážitků na Hranicku, které nabízejí akrobatické lety, cykloturistiku, wellness pobyty, vodní sporty nebo netradiční kurzy. Všechny je možno objednat na www.hranicko.eu.“ říká referentka OŠK Jana Černá z Hranic. „Také Lipensko má každoročně co nabídnout a vždy je to něco nového“, doplňuje paní Černou Ing. Šárka Němčáková z OŠK Lipník nad Bečvou, „Jsme region kovářům zaslíbený – Kovářské město, jediné v ČR a navíc po Olomouci jedinou památkovou rezervací v regionu. Všechny podrobnosti najdete na www.mesto-lipnik.cz, nebo na http://info.mesto-lipnik.cz/.“

Společně se všemi městy ležícími na Cyklostezce Bečva od pramene řeky v Beskydech až po soutok s Moravou v Tovačově byla propagována Cyklostezka Bečva formou propagačního banneru a také nově vydané mapy celé cyklostezky. Mapy budou k dispozici v informačních centrech ve městech ležících na Cyklostezce. Více informací o stezce naleznete na www.cyklostezkabecva.com. Cyklostezka Bečva, její rozvoj a celé vyznačení cyklosturistickou značkou s číslem 50 bylo jedním z témat tiskové konference hejtmanů všech moravských krajů. Rýsuje se, že do léta by celá Rožnovská i Vsetinská část do Hustopeč nad Bečvou mohla být označena touto značkou.

V rámci volného sdružení Moravská brána, jehož členy jsou města Přerov, Lipník, Hranice a dále Zbrašovské aragonitové jeskyně, Muzeum Komenského Přerov, hrad Helfštýn byl propagován nabídkový balíček Školní výlety v Moravské bráně.

Návštěvníci veletrhu se zajímali také o tématické skládačky informující o Hranické propasti, Zbrašovských aragonitových jeskyních, přírodních památkách a rezervacích, židovských a církevních památkách. Dále všechny návštěvník zaujal profil města kovářů Lipníka nad Bečvou – jako jediné v ČR je členem prestižního spolku Kruh Evropských kovářských měst.

Dalším veletrhem, kde se Lipensko, Hranicko a celá Moravská brána bude prezentovat v rámci stánku Olomouckého kraje a Muzea Komenského v Přerově je Tourism Expo – veletrh cestovního ruchu a využití volného času ve dnech 27.- 29. ledna na Výstavišti Flora Olomouc a Výstava cestovního ruchu Dovolená a region v březnu na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Kontakt:

Lucie Žídková, tisková mluvčí města Lipník nad Bečvou

Jana Černá, referent OŠK a Michaela Škrobánková, manažerka destinačního managementu