MÁ VLAST cestami proměn 2015 v Lipníku nad Bečvou

18. 06. 2015

Panelová expozice v meditační zahradě

Ode dneška do pátku 3. července mají návštěvníci Meditační zahrady sv. Jakuba možnost prohlédnout si zdařilé proměny zdevastovaných staveb v Olomouckém kraji v důstojné objekty s užitečnou náplní. Dozví se o poškozených lokalitách navrácených k přírodním principům, o obnovených parcích, náměstích a návsích v našem regionu.

Projekt „Má vlast cestami proměn“ se již sedmým rokem snaží přispívat ke zvelebování sídel i přírodní krajiny prezentací následováníhodných příkladů úcty k hodnotám, jež nám byly svěřeny předchozími generacemi, ale v minulosti se jim často dostávalo málo péče. Putovní výstava představuje proměny různorodé, od drobných oprav křížků a pomníků, přes obnovy návsí a jiných veřejných prostranství, budování stezek a cest či revitalizace parků a zahrad, až po náročné opravy a rekonstrukce rozsáhlých objektů.

Bez ohledu na to, zda stála několik desítek tisíc nebo stovky milionů, každá proměna je jedinečná svou historií a příběhem, který ji provází. Zchátralé stavby a zanedbaná zákoutí se proměnou probouzejí k novému životu a často nacházejí i nové možnosti využití. V Meditační zahradě v Lipníku nad Bečvou budou po dobu 3 týdnů umístěny exteriérové panely zachycující zdařilé proměny v Olomouckém kraji.

Město Lipník nad Bečvou představuje návštěvníkům cestu přeměny objektu bývalého kina v nový kulturní dům Echo.

Od soboty 4. července 2015 se výstava přesouvá do obce Veselíčko.

zdroj: http://cestamipromen.cz/promeny-2015