Lipník nad Bečvou – Slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku samostatného Československa

01. 10. 2018

Koncert pro Československo se v letošním výročním roce koná v neděli 28. října 2018 v 19:00 hodin v kulturním domě Echo v Lipníku nad Bečvou. Pod taktovkou J. Najvara vystoupí Pěvecké sdružení moravských učitelů (PSMU). Členové PSMU pocházejí z míst roztroušených po celé Moravě, od Českého Těšína až po Břeclav a původním povoláním jsou většinou učitelé. Těšit se můžete na skladby Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů a jiných. Vstup na koncert je zdarma.

Před samotným koncertem proběhne křest nové knihy „Lipník nad Bečvou a Lipensko v Záhorské kronice“. Publikaci vydala Městská knihovna Lipník nad Bečvou a je volným pokračováním knih, které město Lipník nad Bečvou vydalo v předchozích letech. Autorkou knihy je PhDr. Michaela Kokojanová. Knihu můžete zakoupit v Turistickém informačním centru a v galerii Konírna.

Koncertu předchází výsadba STROMU SVOBODY. Město se při příležitosti oslav 100. výročí vzniku republiky zapojilo do celostátní akce „Stromy svobody 1918 – 2018“, kterou zaštiťuje Nadace Partnerství. V 18:15 bude u KD Echo za účasti starosty a místostarostky města vysazena lípa srdčitá a zazní československá hymna v podání PSMU.