Lipník nad Bečvou – Přednáška Dušana Pořízky Za krásami přírody, historií a obyvateli Vietnamu

26. 02. 2018

Vážení kamarádi, přátelé,

po mém návratu z cesty po Vietnamu mne spousta lidí oslovila s možnosti seznámení s touto krásnou zemí. Omlouvám se většině z vás, ale kdybych měl individuálně každému povídat a ukazovat spoustu fotek, tak by to trvalo asi půl roku.
Proto si vás všechny dovoluji pozvat na přednášku, kterou uspořádala v rámci svého programu knihovna v Lipníku (viz příloha). V případě, že by některá obec či větší skupina zájemců měla o tuto prezentaci zájem, jsem schopen po domluvě přijet i jinam.
 
Vietnam je opravdu překrásnou až pohádkovou zemí s úžasnou a nádhernou přírodou, bohatou historií, obrovským množstvím památek světských i církevních, s milými, přátelskými a pracovitými lidmi.
Procestoval jsem před měsícem s malou skupinkou kamarádů celou zemi od severu na jih (cca 2600 km), pohyboval se mezi obyčejnými lidmi, v lese, horách, na řekách a jezerech, památkových místech, místech po vojenských operacích s francouzskou a americkou armádou, strávil několik dnů na řece Mekongu, s místními rybáři, domorodci, ale navštívil i velká města Hanoi i Saigon, největší květinové trhy na světě a mnoho dalších zajímavostí.  Ze svých cest po světě musím jednoznačně říci, že to bylo to nejkrásnější a nejobdivuhodnější místo, které jsem měl možnost dosud navštívit.
 
Přeji všem krásný den a budu se těšit na případné setkání:-)

S úctou  
 
Ing. Dušan Pořízka