Lipník nad Bečvou: MORAVSKÁ BRÁNA SE OTEVŘE MĚSTSKOU SLAVNOSTÍ

10. 05. 2013

Město Lipník nad Bečvou opět otevírá turistickou sezónu ve svátečním duchu. Tentokrát se sedmé OTVÍRÁNÍ MORAVSKÉ BRÁNY uskuteční v neděli 12. května 2013. Během dne budou moci místní i návštěvníci absolvovat komentované procházky po městské památkové rezervaci. Bezplatné průvodcovské služby budou moci zájemci využít v 10 a ve 14 hodin, vycházet se bude od Turistického informačního centra a součástí prohlídek bude i návštěva jinak nepřístupných historických památek. Prohlídky končí na střešní zahradě, která letos slaví 150. výročí vzniku. V galerii Konírna pod střešní zahradou budou od 10 do 17 hodin zdarma přístupné dvě výstavy: sochy Quida Kociána a šperky Tomáše Procházky.

Ve spolupráci s Okrašlovacím spolkem Lípa a římskokatolickou farností bude pro tuto příležitost od 10 do 16 hodin zpřístupněna také vyhlídková věž farního kostela sv. Jakuba Většího, odkud je Moravská brána jako na dlani.

Bude jezdit autovláček, který bude Lipník a Helfštýn propojovat od 10:30 (první jízda z náměstí v Lipníku n. B.) do 17:00 (poslední jízda z Helfštýna). Jízdní řád je v příloze.

Pořadatelem doprovodného kulturního programu, který začne na náměstí TGM v 18 hodin, je Středisko volného času Lipník nad Bečvou, p. o. Již tradičně zahájí program oblíbený taneční orchestr LEOPARDI při ZUŠ A. Dvořáka pod taktovkou Leonarda Zábranského. Dále se představí GREATČÁTKA BABY, GREATČÁTKA, GREATČATA, BŘIŠNÍ TANCE, PROGRESS MINI, a JUDO. Program zpestří ukázka agility v proluce v severní části náměstí. Hlavním hostem programu slavnosti bude hranický ELTON JOHN REVIVAL BAND, který bude bavit náměstí až do setmění. Program letošního Otvírání Moravské brány bude kolem 21:30 zakončen ohňovou show skupiny Historika.

V případě nepřízně počasí se program na náměstí nebude konat.