Lipník nad Bečvou – Dopravní informace o plánovaných uzavírkách

02. 09. 2014

V Lipníku nad Bečvou jsou v současnosti realizovány dvě významné dopravní stavby. Je to okružní křižovatka u pošty a okružní křižovatka Na Horecku.Postupující stavební práce si vyžádají některá nutná dopravní omezení.

V období od 1. do 5. září a od 8. září do 31. října bude po obchvatu města (silnice I/47) možný pouze průjezd od Hranic.

Doprava od Přerova bude vedena městem Lipník nad Bečvou.Ze směru od Olomouce se bude možné dostat z Dolního Újezdu přes Veselíčko, Osek nad Bečvou a odtud na silnici I/47. Silnice II/437 (takzvaně stará olomoucká) bude uzavřena jak ze směru od Dolního Újezdu (Trnávky), tak ze strany ulice Na Horecku.

Z důvodu technologie prací na křižovatce u pošty pak bude ve dnech 6. a 7. září křižovatka zcela uzavřena, volný průjezd městem tak nebude možný. Po tyto dva dny bude možné projet po obchvatu, provoz však bude řízen světelnou signalizací.

Dále si řidiči budou muset po tyto dva dny dávat pozor na obousměrný provoz při průjezdu ulicí Komenského sady, bude možné projet do ulice Loučské nebo jet do ulice Na Zelince, Na Bečvě a tudy ven z města.Na Hranickou ulici bude přístup jen ze strany benzínových čerpacích stanic.

Uzavírka obchvatu města si vyžádá také značné změny v autobusové dopravě. Bližší informace lze získat na webových stránkách města ZDE

V příloze fotografie obou „kruháčů“ z archivu města a schéma dopravní situace: Foto+Mapy (staženo 383× )