Lipník nad Bečvou – 15. ročník Kovu ve městě

12. 06. 2019

Kov ve městě XV.

15. ročník Kovu ve městě bude prezentací mistra tradičního umělěckého kovářství Milana Michny z Brna. Vernisáž výstavy proběhne dne 13. června. 2019 v 16 hod. na náměstí T. G. Masaryka a kované exponáty budou v centru města a v zámeckém parku k vidění do 30. září 2019.

Umělecký kovář Milan Michna se narodil roku 1941 ve Vrbici u Břeclavi. Svou uměleckou dráhu zahájil v roce 1966 založením uměleckokovářské dílny v Brně. Zasloužil se o vzkříšení tvorby uměleckého kovářství v českých zemích. Jeho rozsáhlé dílo čítá stovky výtvarných prací, s nimiž se setkáváme na mnoha místech České republiky i v zahraničí. Velká část tohoto pozoruhodného díla zkrášluje město Brno. Pro Brno vytvářel Milan Michna originální kované artefakty, jako jsou mříže, brány, pylony, reklamní štíty, svítidla či vitráže; tyto realizace se staly trvalou součástí např. areálu Staré radnice, Besedního domu, náměstí Svobody či výstaviště. Díky originalitě, charakteristické robustnosti, kráse i funkčnosti je jeho dílo významným obohacením života, kultury a moderní tváře města Brna.

V letošním roce se budete také moci opět připojit k anketě o nejoblíbenějším exponátu. Hlasovací lístky budou k dostání v Turistickém informačním centru a v galerii Konírna. Za účast v anketě dostanete malou odměnu – magnetku s fotografií loňského vítězného exponátu Houpačka Koník, která je společnou prací Pavlů Tasovských.

Kov ve městě XV. finančně podporuje Olomoucký kraj download demon tols lite