Festival ve Veselíčku nabídne dechovku i reggae

06. 07. 2011

(Veselíčko) – Folk, country, dechovku, cimbálovku i reggae. Takový žánrově pestrý hudební program nabídne v sobotu 9. července festival Mladí pro venkov, který se již po čtvrté uskuteční ve Veselíčku na Přerovsku.

Pořadatelem festivalu je místní občanské sdružení Záhoří. To se také snaží pořádat akce, na kterých si přijdou na své lidé všech věkových generací. „Proto ta rozdílnost hudebních stylů. Chceme dělat akce pro všechny obyvatele naší vesnice. A samozřejmě velmi vítán je každý, kdo na festival přijede třeba i zdaleka,“ řekl jeden z pořadatelů Tomáš Šulák. Festival má ale nejen pobavit a navodit prázdninovou atmosféru. „Zveme sem především muzikanty, kteří buď žijí v naší obci, nebo k ní či k regionu, mají nějaký vztah. Podporujeme tím i nově vznikající kapely, které tak mají možnost zahrát si na veřejnosti. Zároveň ale při výběru dbáme i o kvalitu,“ vysvětluje Šulák.

Odpolední program zahájí Cimbálová muzika ZUŠ A. Dvořáka. Zejména starší generace se může těšit na Moravskou veselku, množství fanoušků již získal taneční a dechový orchestr Leopardi i country kapela Šediváci. Novinkou a vyvrcholením festivalu pak bude kapela Homebwoyrasta, která roztančí milovníky reggae. Součástí programu bude také vystoupení dětí z místní mateřské školy. Připraveno bude bohaté občerstvení i doprovodný program pro děti. Festival se koná s pomocí několika sponzorů, dotací z Olomouckého kraje a Obce Veselíčko. šum

Pozvánka ke stažení ve formátu .pdf (velikost 3 MB) zde:  Plakát (staženo 350× )

Tisková zpráva ke stažení ve formátu . doc (velikost 365Kb) zde: Tisková zpráva.doc (staženo 366× )

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .pdf. (velikost 145Kb) zde: Tisková zpráva.pdf (staženo 372× )