Cyklostezka Bečva po levém břehu řeky Bečvy – Lipník nad Bečvou – Osek nad Bečvou

11. 01. 2012

Město Lipník nad Bečvou v loňském roce zpracovalo projektovou dokumentaci ke stavebnímu řízení na výstavbu Cyklostezky Bečva. Jedná se o úsek Osek nad Bečvou – Lipník nad Bečvou. Jedná se o trasu vedenou po levém břehu řeky Bečvy od chatové osady u splavu po silniční most v Lipníku nad Bečvou.

„Cyklostezka Bečva je pro nás nesmírně důležitá – není totiž zdaleka jen cykloturisticky zajímavá, ale je to páteřní komunikace mezi jednotlivými obcemi, lidé si zvykli ji využívat pro dojíždění do zaměstnání, na procházky a také relax“ přibližuje situaci starosta města Lipník nad Bečvou Ing. Miloslav Přikryl. „Cyklostezka je, ale zejména v oblasti Jadranu přetížená a zvyšuje se tak nebezpečí úrazu a komplikuje se provoz na ni samotné“ říká starosta města, „Rozhodli jsme se vybudovat Cyklostezku také na druhém břehu a snad tak nejen usnadníme situaci, ale také potěšíme všechny cyklisty.

Délka cyklostezky je 2 841 m, šířka 3 m. Na trase budou tři odpočinkové plochy. Na akci město zpracovalo žádost dotaci z ROP Střední Morava a bylo úspěšné. Ke konci roku byla dopracována druhá etapa žádosti o dotaci a v roce 2012 snad nebrání nic v zahájení desetimilionové akci. Výstavba, na kterou bude vypsáno výběrové řízení by měla trvat 5 měsíců a když vše půjde podle plánu a počasí dovolí, tak první cyklista by mohl vjet na Cyklostezku v listopadu 2012.

Kontakt : Ing. Lucie Žídková, tel. : 725 735 743