Osmadvacet týmů soutěžilo ve Veselíčku o dvanáct pohárů

11. 06. 2012

Celkem osmadvacet týmů a stoosmdesát sportovců soutěžilo ve fotbale, volejbale a nohejbale o dvanáct pohárů na 8. ročníku Sportovních her mikroregionu Lipensko, která se konaly v areálu Sokolské zahrady ve Veselíčku v sobotu 9. června 2012. V soutěži družstev zvítězil Lipník nad Bečvou před Jezernicí a Týnem nad Bečvou.

Domácímu Veselíčku zůstala „bramborová“ medaile a pátý Dolní Újezd doplatil na to, že nepostavil volejbalový tým, protože jinak zvítězil v nohejbale a na třetím místě byl v malé kopané. Tuto soutěž vyhráli fotbalisté Lipníka, kteří ve finále porazili Týn nad Bečvou. Volejbalový zlatý pohár získal Týn, stříbrný Jezernice a bronzový Lipník. Naopak stříbro v nohejbale vybojoval Lipník a bronz Jezernice.

„I když dopoledne asi hodinu silně pršelo a odpoledne místy poprchávalo, je potřeba vyzvednout sportovního ducha soutěžících a ocenit všechny sportovce, že své soutěže odehráli. Je to vůbec poprvé za osm let, co na sportovní hry pršelo. Na mokrou variantu jsme připraveni nebyli a naše sokolovna je navíc velmi malá,“ řekl starosta Veselíčka a předseda mikroregionu Lipensko Tomáš Šulák. „Letos soutěžilo nejvíce týmů, když nepočítáme stolní tenisty, kteří soupeří tradičně pouze v Dolním Újezdě. Je vidět, že sportovní hry jsou v celém regionu populární,“ dodal starosta.

Kvůli nepřízni počasí ovšem museli pořadatelé zrušit večerní koncert swingové kapely. „Pódium je přece jen malé, a nemohli jsme riskovat, že by hudebníkům pršelo do trumpet,“ řekl s úsměvem starosta.

Sportovní areál Sokolská zahrada ve Veselíčku má oproti jiným obcím výhodu v tom, že se soutěže odehrávají na jednom místě a sportovci jsou společně. I proto se uskutečnily dvě soutěže v netradiční disciplíně hodu břemenem (bečkou) a šipkách.

Letošních mikroregionálních her se zúčastnili sportovci z 8 obcí z 11, které tvoří dobrovolný svazek obcí Lipensko. Devět obcí přitom dodalo ceny. Příští rok se uskuteční sportovní hry 8. června 2013 v Jezernici.

Výsledky:

Soutěž družstev: 1. Lipník nad Bečvou (6 bodů), 2. Jezernice (13 bodů), 3. Týn nad Bečvou (14 bodů, lepší výsledek v soutěži, 1 x 1. místo), 4. Veselíčko (14 bodů), 5. Dolní Újezd (15 bodů), 6. Osek na Bečvou, 7. Bohuslávky, 8. Hlinsko

Fotbal: 1. Lipník, 2. Týn, 3. Dolní Újezd, 4. Osek, 5. Bohuslávky, 6. Veselíčko, 7. Trnávka, 8. Jezernice, 9. Loučka, 10. Tupec. Základní skupiny: A: 1. Osek, 2. Dolní Újezd, 3. Veselíčko, 4. Trnávka, 5. Loučka; B: 1. Lipník, 2. Týn, 3. Bohuslávky, 4. Jezernice, 5. Tupec. O 7. místo: Trnávka – Jezernice 2:1, O 5. místo: Veselíčko – Bohuslávky 2:4, Semifinále: Osek – Týn 3:0, Lipník – Dolní Újezd 5:0, o 3. místo: Dolní Újezd – Osek 1:0, Finále: Lipník – Týn 3:0

Volejbal: 1. Týn (6 b.), 2. Jezernice (4 b.), 3. Lipník (2 b.), 4. Veselíčko (0 b.)

Nohejbal: Finálová skupina – 1. Dolní Újezd A (9 b.), 2. Lipník A (6 b.), 3. Jezernice B (6 b.), 4. Jezernice A (5 b.), 5. Dolní Újezd B (4 b.), 6. Veselíčko (0 b.); Další účastníci (o postup soutěžili ve 3 skupinách): Hlinsko, Loučka, Tupec, Osek n. B., Bohuslávky A, Bohuslávky B, Týn n. B., Staměřice

Hod břemenem (bečkou): Muži: 1. Milan Pachel, Veselíčko (835 cm), 2. Libor Krestýn, Týn (825 cm), 3. Ladislav Patrman, Veselíčko (800 cm). Ženy: 1. Lenka Pokorná, Veselíčko (500 cm), 2. Monika Štenglová, 3. Petra Skopalová. Šipky: Muži: 1. David Holiš, Lipník (64 b.), 2. Jiří Dreiseitl, Jezernice (51 b.), 3. Jiří Brejcha, Lipník (45 b.). Ženy: 1. Zuzana Valentová, Veselíčko (43 b.), 2. Alena Frgálová, 3. Monika Štenglová.