7. Sportovní hry mikroregionu Lipensko – soutěž obcí vyhrál domácí Dolní Újezd

22. 05. 2011

Sedmý ročník oblíbených Sportovních her mikroregionu Lipensko, které se uskutečnily ve sportovním areálu v Dolním Újezdě, přinesl klání soutěžních týmů obcí ve čtyřech sportech a bečka piva jako cena pro vítěznou obec – darovaná lipenskými zastupiteli, zůstala domácím sportovcům.

Fotbal vyhrál počtvrté v řadě tým z Lipníka nad Bečvou, který ve finále zdolal Dolní Újezd. Třetí místo vybojoval až na pokutové kopy tým z Podhoří (místní část Lipníka), který porazil Veselíčko, jehož střelci v závěrečném souboji dvakrát trefili tyčku. Ve volejbale zvítězil Týn nad Bečvou následovaný Jezernicí a bronz připadl Veselíčku. V nohejbale patřilo prvenství Skokům (místní část Dolního Újezda), které zdolaly ve finále Jezernici.

Soutěž družstev tak vyhrál domácí Dolní Újezd, přestože nepostavil volejbalový tým, před stříbrnou Jezernicí a třetím Lipníkem. Bramborová medaile stejně jako ve fotbale zůstala Veselíčku. „Sportovních her se zúčastnilo deset fotbalových týmů, devět nohejbalových, čtyři volejbalové a šestnáct dvojic si zahrálo stolní tenis,“ uvedl starosta pořádajícího Dolního Újezda Eduard Rýček.

„Nejdůležitější bylo, že se lidé z různých obcí přišli rozpohybovat, zasportovat si a přátelsky si povykládat. Tato tradiční sportovní akce přilákala také desítky diváků ze sousedních vesnic a to je na celé akci nejdůležitější, že se potkali sousedé,“ uvedl předseda mikroregionu Lipensko Tomáš Šulák, starosta obce Veselíčko. „Škoda jen, že všechny obce neposlaly sportovní týmy do všech disciplín a některé malé obce se nezúčastnily vůbec,“ dodal.

Mikroregion Lipensko tvoří 11 obcí. Letošní hry byly částečně podpořeny z projektu „Lipensko jde do světa“ financovaného z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova ministerstva pro místní rozvoj. Dárkové koše pro všechny zúčastněné týmy darovaly jednotlivé obce mikroregionu. Hlavním pořadatelem celé akce byl TJ Sokol Dolní Újezd ve spolupráci s Obcí Dolní Újezd a DSO mikroregionu Lipensko.  (TSu)

Více informací poskytne:

Tomáš Šulák,

tel. 775 949 142

předseda DSO MR Lipensko (www.mikroregion-lipensko.cz)

starosta obce Veselíčko (tomas.sulak@obec-veselicko.cz; www.obec-veselicko.cz)

Soubory ke stažení:
Tisková zpráva.doc (staženo 378× )
Tisková zpráva.pdf (staženo 359× )