15. ROČNÍK HELFŠTÝNSKÉHO OKRUHU I S PÁTEČNÍM PROLOGEM

03. 05. 2011

V pátek 13. května 2011 odpoledne ozdobí lipenské náměstí desítky naleštěných babiček motorek a dědečků automobilů, vyrobených do roku 1939. Helfštýnský okruh startuje sice až v sobotu 14. května v 9 hodin, ale pořadatelé tohoto oblíbeného závodu připravili pro 15. ročník divákům novinku: páteční prolog závodu v Lipníku nad Bečvou.

Diváci tak budou mít více prostoru i příležitostí pořádně si prohlédnout vzácná vozidla a dovědět se o nich něco zajímavého. Na to při sobotním startu nebývá čas, proto se pořadatelé rozhodli v Lipníku nad Bečvou rozšířit akci o páteční nesoutěžní exhibici s doprovodným programem.

Majitelé nablýskaných veteránů začnou na náměstí TGM v Lipníku n. B. navážet své miláčky už v pátek odpoledne. Od 16:00 hodin bude k příjemné atmosféře na náměstí hrát výborná hranická kapela H BAND. V 17. hodin se nad náměstím odehraje krátká letecká akrobacie a hned poté začnou komentované starty spanilých jízd městem. Každé vozidlo bude krátce představeno svým majitelem, poté projede uličkami v centru a vrátí se zpět na náměstí. Starty budou probíhat ve dvouminutových intervalech až do setmění. V 18 a v 19 hodin budou starty zpestřeny stylovým vystoupením taneční skupiny OLDIES z Hranic, která navodí dobovou atmosféru začátku minulého století.

Sobotní závod startuje v 9 hodin z náměstí TGM. Trasa závodu je cca 100 km dlouhá a končí na hradě Helfštýně, kam první vozidla dorazí kolem 15:00.

Pořadatelem XV. ročníku Helfštýnského okruhu je AMK Oldtimer Club Helfštýn, páteční doprovodný program na náměstí zajišťuje město Lipník nad Bečvou.